25.5 C
INDIA
Thursday, September 19, 2019

Nominated

The Detailed List of Office Bearers of Central Executive Committee of All India Scheduled Castes & Scheduled Tribes Railway Employees Association (Regn. No.S/1517) for the period of 28/10/2018 to 27/10/2021.

S N. Portfolio Name Address
1 President Sh.B.L.Bairwa Sr,SO/PFA/NWR/JP
2 Working President Sh.J.R.Harnotia Rtd. CBS under SM-NDLS,
3 Sr. Vice President Sh.V.V.Naik Rtd.Ch.OS/Sr.DME/O/HYB Div./SCR
4 Vice President (i) Smt.Shakuntala A Waval Rtd.AA/Sr.AFA (W&S)-L/PL/WR
(ii) Dr. A. Gnanasekaran Rtd.SSE/CWM/CW/PER/SR
(iii)Sh.T.R.Meena Sr.SO/PFA/NWR/JP
(iv)Sh.T.C.Das Rtd.Ch.OS/Con./CEE(C)/G-2/MLG
(v)Sh.Kartar Singh MCF/TRS under Sr.DEE/TKD/WCR
5 General Secretary Sh.Ashok Kumar Rtd.SSI/NDBH/NR
6 Additional General Secretary Sh.B.K.Khoiya Rtd.CPS/LTT/Sr.DCM/CSTM/CR
7 Office Secretary Sh.Vishambhar Singh Ch.OS/MD/NRCH/New Delhi/NR.
8 Assistant General Secretary (i)Sh.Samir Kumar Das Clerk/PCSTE/ER/HQ/FP/ KOL
(ii) Sh.O.P.Bairwa SSE/AB/Mech/CWM/L/PL/WR
(iii)Sh.Susheel Kumar AFA/Railway Board/New Delhi
(iv)Sh.Chandra sekhar OS/Press/GKP/NER
(v) Sh.P.Ravi Kumar Ch.S&WI/Sr.DPO/O/SC/SCR
9 Organising Secretary (i) Sh.Prabhat Paswan Loco Pilot(Gds.)/CCC/BSP/SECR
(ii) Sh.Hans Raj Sr.Tech./Dy.CME(D)/KGPW/SER
(iii) Sh.Padam Singh Tech.-III/SSE(PSI)/NUR/NDLS/NR
(iv) Sh.M.Mohan OS/Sr.DPO/MYS
(v) Sh.Vinod Kumar Meena CLI/Sr.DEE(TRS)/DRM/JP/NWR
10 Treasurer Sh.Prem Singh Sr.Translator/NDBH/NR
11 Assistant Treasurer Sh.Ganga Sahai Rtd.AFA/Signal Workshop/GZB/NR
12 Auditor Sh.Ram Singh Ch.OS/Sr.DPO/JP/NWR
14 Executive Members (i) Sh.V.S.Sawalkar CCOR(Sub)/Sr.DEE(TRS/O)/BB/CR
(ii)Sh.Jit Singh 451990/30/RCF/Kapurthala
(iii)Sh.R D Meena Guard/SS/LDH/DRM/FZR/NR
(iv)Sh.Pawan Kumar Ram OS/P/ECR/HQ/Hajipur/ECR
(v)Sh.Manickavelu A.K SSE/EL/Design/GM/RWF/YNK
(vi) Sh.Ram Murti 501211/C&W Supdt./Lab/DMW/PTA
(vii)Sh.Bharat Bhushan Tech.-1/SSE(AC)/ASR/DRM/FZR/NR
(viii)Sh.S C Brahma Tech.-I, 16/221, Dy.CME/ ELA/CLW
(ix) Sh.Jay Kumar TTI/CTI/Sr.DCM/KUR/ECoR
(x) Sh.Sardar Singh Ch.OS/LFS/DLW
(xi)Sh.Bhola Ram Sr.Tech/CEE/RS/NOA/Metro Rly
(xii)Sh.Basdev Kumar Mahaur ADEn./Bridge/RDSO/LKO
(xiii) Sh.Dinesh Kumar CBS/ALD/Sr.DCM/ALD/NCR
(xiv)Sh.Rukamkesh Meena Tech-III/Elect./ Progress, Store-RBL
(xv)Sh.Mallikarjungauda Policepatil SSE/CSS/UBLS/SWR